W zakładce umieszczone są prezentacje ze szkoleń organizowanych przez WFOŚiGW w Zielonej Górze
W zakładce umieszczone są publikacje materiałów współfinansowanych ze środków WFOŚiGW w Zielonej Górze
-
Nietoperze w rezerwacie przyrody "Nietoperek - WFOŚiGW w Zielonej Górze od 7 lat dofinansowuje liczenie nietoperzy w rezerwacie przyrody „Nietoperek” i w obiektach wolnostojących (bunkrach) na obszarze Natura 2000 Nietoperek PLH080003 prowadzone przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. w ramach czynnej ochrony ekosystemów. Zadanie to realizowane jest rokrocznie w celu udokumentowania aktywności tych ssaków i utrzymania odpowiednich warunków hibernacji i rozrodu wielogatunkowej kolonii (największej w Europie Środkowej), w której znajdują się 2 gatunki z czerwonej księgi gatunków zagrożonych: nocek łydkowłosy i nocek Bechsteina).
Wyniki liczenia nietoperzy w rezerwacie przyrody „Nietoperek” oraz w obiektach wolnostojących na obszarze Natura 2000 Nietoper >> zobacz
-
Reintrodukcja i ochrona popielicy w Polsce Zachodniej - W 2015 r. WFOŚiGW w Zielonej Górze dofinansował kwotą 8 .000,- zł projekt Polskiego Towarzystwa Ochrony przyrody “Salamandra” z Poznania, dający szansę na zwiększenie liczby osobników gatunku z Czerwonej księgi gatunków zagrożonych. Projekt PTOP “Salamandra” pn. „Reintrodukcja i ochrona popielicy w Polsce Zachodniej – etap III (Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazowy)” zakładał wsiedlenie przynajmniej 30 osobników zagrożonego gatunku: popielicy szarej (Glis glis) w rejon Rezerwatu Wilanów w Barlinecko-Gorzowskim Parku Krajobrazowym. Proces reintrodukcji trwał od wiosny 2015 r. do 30.11.2015 r. w trzech etapach: połowy popielic z terenu Roztocza Środkowego i z terenu Sudetów – po 10 osobników, równoległa opieka i hodowla popielic w celu uzyskania co najmniej 10 osobników z hodowli potomstwa w Stacji Ekologicznej w Jeziorach k.Poznania, a następnie wsiedlanie i monitoring popielic w B-GPK .W efekcie zadania w nowoutworzonej populacji znalazły się 32 popielice.
-
prezentacja >> zobacz