Beta

Dofinansowanie projektów proekologicznych dla szkół z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej

Szansa na dofinansowanie projektów proekologicznych realizowanych na terenie województwa lubuskiego dla szkół z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej  

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze zachęca wszystkie jednostki prowadzące publiczną lub niepubliczną szkołę podstawową lub ponadpodstawową składania wniosków o dofinansowanie w ramach drugiej części Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – Fundusz Ekologii. Termin nadsyłania aplikacji mija już 15 listopada 2024 r., a łączny budżet programu to aż 1 000 000 zł. 

Celem programu jest wspieranie inicjatyw, które przyczyniają się do podnoszenia świadomości ekologicznej, promowania postaw proekologicznych oraz upowszechniania wiedzy na temat ochrony środowiska wśród mieszkańców regionu. Program stawia na różnorodne działania edukacyjne, które pomagają kształtować wrażliwość ekologiczną u młodych osób. 

Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej to wyjątkowa szansa by zaangażować młodzież w działania na rzecz środowiska i podnieść ich świadomość ekologiczną. Wspierając takie inicjatywy, inwestujemy w przyszłość regionu, a jednocześnie odpowiadamy na wyzwania klimatyczne – mówi Mirosław Glaz, Prezes WFOŚiGW w Zielonej Górze. 

Kto może składać wnioski? 

Program skierowany jest do osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, prowadzących publiczne lub niepubliczne szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe na terenie województwa lubuskiego.  

Co obejmuje dofinansowanie? 

W ramach programu można otrzymać wsparcie finansowe do 8 000 zł, na pokrycie nawet 100% kosztów kwalifikowanych zgłaszanego zadania.

Przykładowe działania, które mogą uzyskać dofinansowanie, to: 

zakup sprzętu do badań i eksperymentów, np. mikroskopów, urządzeń pomiarowych, 
wyposażenie multimedialne i komputerowe wspierające edukację ekologiczną, 
produkcja filmów i spotów proekologicznych i ich emisja w mediach, 
publikacje i wydawnictwa edukacyjne, plakaty, banery, materiały promujące ekologię. 
 
Dofinansowanie jest udzielane w formie dotacji refundującej poniesione wydatki.  Okres kwalifikowalności kosztów to: 1 września 2024 r. do 30 czerwca 2025 r. Koszty muszą być bezpośrednio związane z realizacją projektu, zgodne z przepisami prawa i udokumentowane. 
 
Jak i kiedy złożyć wniosek? 
 
Nabór trwa do 15 listopada 2024 r. Wnioski można składać: 
 
osobiście w wersji papierowej w Sekretariacie Funduszu, 
drogą pocztową (liczy się data stempla pocztowego), 
elektronicznie przez skrzynkę podawczą ePUAP (do godz. 23:59 w dniu zakończenia naboru). 
 
Formularz wniosku oraz szczegółowy regulamin dostępne są na stronie internetowej Funduszu: www.wfosigw.zgora.pl w zakładce Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, Część 2) Fundusz Ekologii. 
 
 
Kontakt dla mediów: 
Karolina Morawska 
PR Manager 
Tel.: 881 966 708 
E-mail: karolina@morenadlouder.pl