Beta

Wizyta studyjna wiceministra klimatu Ireneusza Zyski w WFOŚiGW w Zielonej Górze

W dniu 30 lipca 2020 r., wiceminister klimatu Ireneusz Zyska pełnomocnika rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, odbył wizytę w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz na terenie ziemi lubuskiej. Pan wiceminister klimatu Ireneusz Zyska spotkał się z Zarządem FunduszuMariuszem Herbutem (Prezesem Zarządu), Ireneuszem Madejem (Zastępcą Prezesa Zarządu) z Panem Jarosławem Porwichem – Pełnomocnikiem Wojewody Lubuskiego ds. Rozwoju i Inwestycji oraz Sebastianem Pieńkowskim – Zastępcą Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie.

W trakcie spotkania zostały omówione sprawy związane z funkcjonowaniem Funduszu, jak również stopień realizacji i zainteresowania na terenie woj. Lubuskiego rządowych programów priorytetowych takich jak „Czyste Powietrze” oraz „Moja Woda”.

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa wiceministra klimatu Ireneusza Zyski wraz z Zarządem Funduszu, Jarosławem Porwichem oraz Sebastianem Pieńkowskim

Na konferencji wiceminister klimatu Ireneusz Zyska, przedstawił będące w realizacji rządowe programy zmierzające m.in. do poprawy efektywności energetycznej i zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery, a także wdrażane projekty inwestycyjne w zakresie rozwoju OZE  i gospodarki wodorowej, w odniesieniu do środków uzyskanych przez Polskę na Fundusz Spójności w nowej perspektywie finansowej UE (2021-2027).