Beta

Doradcy energetyczni przeprowadzili szkolenie dla Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych z obszaru ZIT Gorzów Wlkp.

Dnia 16 stycznia 2017 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gorzowie Wlkp. odbyło się szkolenie skierowane dla Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych z obszaru ZIT Gorzów Wlkp.

Szkolenie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego systemu wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

W trakcie szkolenia omówiono następujące tematy:

  1. Dofinansowanie dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych – Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, działanie: 1.3.2. Wspieranie efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym. Omówiono zasady aplikowania o dofinansowanie, kryteria oceny projektów, dokumenty niezbędne do złożenia projektu. Przedstawiono metodykę finansowania inwestycji.
  2. Zasady sporządzania audytów energetycznych, główne problemy związane
    z termomodernizacją budynków – praktyczne porady.

Szkolenie prowadzone było przez Doradców Energetycznych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Wszystkie Gminy, a także inne podmioty, które byłyby zainteresowane zorganizowaniem lub wzięciem udziału w podobnym szkoleniu, zapraszamy do kontaktu z Zespołem Doradców Energetycznych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

autor: Alicja Abramowicz

Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorców w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”

Galeria zdjęć: